Uydu ve TV Sistemleri (Analog IP)

IP Uydu ve TV sistemleri internet teknolojisinin bir ürünü olarak ortaya çıkmış, günümüz televizyonlarına internet gücünü kazandıran, sağladığı kalite ve konforla kullanıcıları memnun eden, reklam ve doğrudan ticaret imkânı ile de ticari kurumların ilgisini çeken yeni nesil bir teknoloji halini almıştır. Mekanlarda gün geçtikçe tercih edilen bu konforun en çok talep edildiği yerler toplu konutlar, konaklama tesisleri, AVM, otel, hastane, lojmanlar, cafe ve restaurantlarda yaygın olarak kullanmaktadır.


IP Uydu ve TV sistemi Heg Bina Teknolojileri tarafından, analog – digital headend sistemlerinde olduğu gibi yayınlanır, uydu antenleri tarafından alınır.


Fakat kabloları mekanlara dağıtmak yerine, bir takım bileşenler tarafından her kanala bir IP sayısı verilerek mekanın mevcut LAN ağına yayın yapılır. Kullanıcılar mekanda bulunan alıcılar sayesinde televizyonlarından ağdaki yayına ulaşırlar.


Heg Bina Teknolojileri çok sayıda yayının kullanıcıya ulaştırılması amacıyla kurulan bu sistemlerde projeye uygun çözümler üretmektedir. Gelecekte televizyon teknolojisini büyük ölçüde IP TV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IP TV’lerin de yaygınlaşması olağandır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz programı, diziyi, filmi izlemek ve bunları yüksek kalitede izleyebilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan IP TV sistemi ile kaçırdığınız tv programlarını internetten indirmek yerine kumandanızdan tek bir tuşla izlemek oldukça keyifli olacak. Eğlenceli ve keyifli seyirler dileriz.


Hizmetlerimiz
TV Sistemleri,
Headend (SMA TV) Sistemleri,
Multiswitch Sistemleri,
RF-IF Paket Yayın Sistemleri,
IP TV Sistemleri